ATV HD

ATV HD Kanalı

ATV HD kanalı,  Bilgin Grubu'ndan Dinç Bilgin tarafından Satel (Sabah Televizyonu) adıyla 1992 yılında kurulmuş ve sonrasında Fiba'dan Hüznü Özyeğin ve Çukurova Grubu'ndan Mehmet Emin Karamehmet öncülüğündeki üçlü oluşumla birlikte 1993 yılında atv olarak yayın hayatına başlamıştır. İlk haber spikerliğini Güneri Cıvaoğlu'nun yaptığı kanalda, 1994 yılında başlayan Ali Kırca'nın sunduğu Siyaset Meydanı adlı tartışma programı yıllarca izleyicileri ekran başına kilitleyerek izlenme rekorları kırmıştır.

1997 yılı itibariyle Avrupa'da yaşayan Türklere yönelik yayın yapan "atv Avrupa" televizyon kanalı yayın hayatına başlamıştır. 2005 yılında Ciner Grubu tarafından satın alınmış, 2007 yılında Kanal 1 ve Sabah Gazetesi'nin de bulunduğu birçok televizyon kanalı ve gazeteye Merkez Medya Grubu iştirakleri dahil olmak üzere TMSF tarafından el konulmuştur. Aynı yıl olan 2007'de gerçekleştirilen ihale sonucu atv ve Sabah Gazetesi'nin sahibi Merkez Yayıncılık daha sonra 2007 yılında Çalık Holding'e bağlı Turkuvaz A.Ş.'ye satılmıştır.

Türkiye'nin lider kanalları arasında yer alan atv 2011 yılında HD (yüksek çözünürlüklü) yayınlarına başlamıştır. Halen Turkuvaz Medya Grubu'na bağlı olarak; Haber, Spor, Din, Yarışma, Eğlence, Yaşam-aktüel, Magazin programı yayınlarına devam etmektedir. İstediğiniz programı web sayfamız üzerinden canlı ve kesintisiz izleyebilirsiniz.

Kanalda öne çıkan programlardan bazıları

Diziler: Kırgın Çiçekler, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Kanatsız Kuşlar, Aşk ve Mavi, Cennet'in Gözyaşları

Dini Programlar: Nihat Hatipoğlu Sorularınızı Cevaplıyor, Nihat Hatipoğlu ile Dosta Doğru, Nihat Hatipoğlu ile Kur'an ve Sünnet

Yaşam-Aktüel: Müge Anlı ile Tatlı Sert Hafta içi her gün saat 10.00'da, Esra Erol'da Hafta içi her gün saat 16.20'de

Yarışma: Kim Milyoner Olmak İster? Ekranlarda ilk kez Kenan Işık ile karşımıza çıkan bilgi yarışma programı, yeni formatıyla Murat YILDIRIM sunuculuğunda ekranlara geliyor.

Ana Haber: Kuruluşundan bu yana sırasıyla Güneri Cıvaoğlu, Ali Kırca, Şebnem Sunar Küçük, Murat Birsel, Serap Ezgü, Mehmet Barlas, Fuat Kozluklu'nun sunduğu ana haber bültenini 2009 yılından itibaren Cem Öğretir sunmaktadır.

Kanal Frekans Bilgileri

Türksat 4A 12054 H 27500 5/6 (SD/HD) 

DIGITURK: 25. Kanal (SD), 325. Kanal (HD)

D-SMART: 25. Kanal (SD/HD) 

KABLO TV: 7. Kanal (SD) 

FILBOX: 24. Kanal (SD) 

TIVIBU: 314. Kanal

İletişim Bilgileri

web: http://www.atv.com.tr

Kardeş Kanalları: atv Avrupa, a Haber, a Spor, A2, Minika Çocuk, Minika Go, Radyo Turkuvaz