FENERBAHÇE TV

FENERBAHÇE TV

FENERBAHÇE TV HD (FBTV), Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından kurulmuş, taraftar odaklı tematik yayın yapan bir televizyon kanalıdır. Spor formatlı TV kanalı, 2003 yılında test yayınına başlamış ve 19 Ocak 2004 tarihinden itibaren kesintisiz yayınlarına devam etmiştir. Türkiye'nin büyük taraftar kitlesine sahip üç büyük spor kulübünden biri olan Fenerbahçe sarı lacivert renkleriyle bilinmekte ve "Sarı Kanaryalılar" olarak anılmaktadır. Fenerbahçe’nin Gerçek Kuruluş Yılı: Fenerbahçe Spor Kulübü, dönemin siyasi şartlarından dolayı (Sultan 2. Abdülhamid Monarşi rejimi) ilk Black Stockings FC ismi altında 1899 yılında gayrıresmi olarak kurulmuştur. Black Stockings FC kapatıldıktan sonra  ilerideki yıllarda  Kadıköy Futbol Kulübü (1902) kurulmuştur. Her iki oluşumun da kapatılmasından sonra, aynı kurucular tarafından son olarak Fenerbahçe Futbol Kulübü resmi olarak 1907 yılında kuruluşunu gerçekleştirmiştir.
"Türkiye'nin tek yıldızı, Türkiye'nin ilk spor kulübü televizyonu" sloganıyla yayınlarına başlayan FENERBAHÇE TV kanalının yayın ilkesi: Fenerbahçe ile ilgili merak edilen her şeyi, bilinmesi gereken tüm konu ve aktiviteleri ekranlarda izleyiciyle buluşturmak. FBTV farkıyla özel röportajlar, özel yorumlar ve çok özel konuklar eşliğinde... FENERBAHÇE TV, başta futbol ve basketbol olmak üzere diğer tüm branşlardaki müsabakaları ve aktiviteleri, 7/24 her yaştan tüm sporseverler ve sarı-laciverte gönül veren taraftarıyla buluşturuyor... 

FBTV'nin öne çıkan programları

Başta futbol olmak üzere: Basketbol Erkek, Basketbol Kadın, Voleybol Erkek, Voleybol Kadın. FB Doğuş Yelken, Atletizm, Boks, Spor Okulları, Yüzme, Masa Tenisi, Kürek, futbol altyapı gibi branşlarla ilgili programlar...Güncel haberler, Haftanın Konuğu (Ercan Bostancıoğlu), Çocuklar için çizgi filmler, müzik dinlemek isteyenler için Music Box, Hastalıkta ve Sağlıkta, 2F 1B, 7'de Dokuz, Avrupa'dan Futbol, Can Bartu ile Futbol Gündemi, FB TV Haber, Futbol Dosyası, Maç Kaç Kaç, Maçın Ardından, Smaçör, Spor Magazin, Sportif (Banu Dizdar), Stüdyo Futbol, Yer 6 vs. yayınları izlemek için online tv izleme portalımız www.maxikanal.com 'a bekleriz. HD kalite yayınlar, canlı ve kesintisiz spor izleme keyfini yaşayın!

Sarı Lacivertli Spor Kanalının Frekans Bilgileri

Türksat Frekans: 4A 12344,5 V 30000 fec 3/4
D-Smart: 83. Kanal
Digitürk: 76. Kanal (SD), 376. Kanal (HD)
Tivibu: 80. Kanal
Teledünya: 139. Kanal

İletişim Bilgileri

Web Sitesi: http://www.fenerbahce.org/fbtv/