HALK TV

Halk TV

2005 yılında kurulan ve Türkiye'den yayın yapan kanal Cumhuriyet Halk Partisi'ne yakınlığıyla öne çıkmaktadır. Ülke ve dünya gündemine ait haberleri saat başı izleyicisiyle paylaşmakta olan Halk TV, halkın haber alma özgürlüğünü ilke edinerek yayınlarını izleyicisine sunmaktadır. Başlangıçta çok fazla izleyiciye ulaşamayan kanal "Taksim Gezi Olayları" esnasında izlediği yerinde canlı haber performansıyla, tüm haber kanallarını geride bırakarak rekor bir izleyici kitlesine ulaşmıştır. O dönemde Hakan Aygün'ün Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı, başlangıçta diğer kanalların ülke çapında ortaya çıkan tepkisel eylemlere kayıtsız kalmaları ve sosyal medyanın da etkisiyle Halk TV'yi herkesçe takip edilen bir kanal yapmıştır. Sol demokrat ve Atatürkçü kesime hitap eden kanal, muhalif yayın politikasıyla büyük beğeni toplamıştır ki tek kusuru reklamları. Muhalif yayın yapan haber kanalı olarak ekonomik ambargolara maruz kaldığından, başlayıp da bitmeyen hortum, kıl-tüy reklamları dahi her zaman olmasa da sempati yaratmıştır.

Öne Çıkan Başlıca Programları

Uğur Dündar'ın konukları eşliğinde sunduğu Halk Arenası her hafta Cuma akşamı canlı yayınla ekranlarda izleyiciyle buluşuyor. Can Ataklı'nın sunduğu Yazı İşleri; hafta içi her gün sabah 11:00'de başlıyor. Konusunda uzman konuklarıyla gündeme özel konular ele alınmaktadır. Elif Şentürk ile Haber Saati hafta içi hergün saat 13:00 de sizlerle.

Şaban Sevinç ile Basın Koridoru'nu her hafta Çarşamba akşamları saat 21:00 de izleyebilirsiniz. Tuba Emlek ve Ümit Zileli' nin hazırlayıp sunduğu Mercek hafta içi salı günleri saat 21:00'de canlı yayınla izleyiciyle buluşuyor.  Zamanın Ruhu Cüneyt Akman ile Pazar akşamları saat 21:00'de sizlerle buluşuyor.

Hafta sonu Gürkan Hacır ile Şimdiki Zaman saat 11:00 de sizlerle. Her hafta birbirinden özel konuklarla ülke gündemine özel konular, güncel gelişmeler canlı yayında enine boyuna tartışılarak, izleyicilere farklı bir bakış açısıyla sunulmakta. Ana Haberleri Lale Arslan ile her akşam saat 18:30'da takip edebilirsiniz. Web sayfamızdan online ve kesintisiz yayınları izleme keyfini yaşa!

Halk TV Frekans Bilgileri

TURKSAT 4A                 12423 H 27500 F 3/4

DIGITURK                        53. Kanal

D-SMART                         272. Kanal 

İletişim Bilgileri

web                                    http://halktv.com.tr 

Tel                                      +90 312 2366425