Jet Sosyete

Jet Sosyete

Gülse Birsel'in kaleminden eğlenceli bir komedi...

Yepyeni bir komedi dizisi Jet Sosyete'nin ilk bölümü yayınlandı. Hikayenin ana teması: Orta halli bir aile babası Yaşar Yüksel'in işyerinde aldığı bir terfiyle jet hızıyla sosyeteye giriş hikayesi ve eski manken Gizem karakterinin abartılı yaşam tarzı üzerine kurulu.

Yaşar Yüksel Özpamuk Tekstil firmasında getir-götür işlerine bakan bir personeldir. Ekonomik olarak kıt kanaat ailesiyle birlikte hayata tutunmaya çalışan Yaşar, bir gecekondu mahallesinde karısı Safiye, kızı Yıldız, baldızı Melike ve kayınbiraderi Gündüz ile beraber yaşamaktadır.  Çalıştığı firmanın sahibi Cengiz Özpamuk sorumsuz ve çapkın oğlu Ozan’a vukuatlarından dolayı kızar ve ceza olarak genel müdürlükten alır ve inat olsun diye yerine Yaşar’ı getirir. Bu terfiyle Yaşar Yüksel ailesi ile birlikte Jetset Konakları’ndaki genel müdür villasına taşınır... Ozan ise babası, babaannesi Zahide ve üvey annesi Gizem’in sürekli gerginlik yaşadıkları yan villadaki aile yanına, gençlik odasına geri dönmek zorunda kalır. Bu yeni durumdan hoşnut olmayan Ozan nişanlısı Dilara ile aralarındaki kırgınlığı telafi etmenin yollarını araştırır.

Komediyi izleyici olarak değerlendirmek gerekirse, genel olarak sahne aralarındaki gülme efektleri duygu akışını olumsuz etkliyor. Avrupa Yakası ve Yalan Dünya dizilerinin hafızlarda bıraktığı olumlu etki, beklentileri yüksek tuttuğundan olsa gerek, ilk bölüm için hayal kırıklığı yaşatıyor. Karakterleri tanımak, alışmak ve olayın içine girmek için seyirci olarak biraz daha zamana ihtiyacımız var sanırım. Önyargılı olmamak adına bir özeleştiri yapmak gerekirse; emek ve bilgiden yoksun, doğallıktan uzak, suni hayatların dayatıldığı, duygular da dahil her şeyin çok çabuk tüketildiği ve kavramların manasını kaybettiği günümüz şartlarında "hap yap para kap" bir komedi değil. Gülse'ye de bu yakışır. Yeni bölümlerde heyecanın artacağına inanıyoruz. Başarılarının devamını dileriz.

Jet Sosyete oyuncu kadrosu

Çağlar Çorumlu (Yaşar Yüksel), Derya Karadaş (Safiye Yüksel), Cengiz Bozkurt (Cengiz Özpamuk), Gülse Birsel (Gizem Özpamuk), Sarp Apak (Ozan Özpamuk), Ayşenil Şamlıoğlu (Zahide Özpamuk), Bartu Küçükçağlayan (Gündüz Şahin), Aslı Bekiroğlu (Melike Şahin), Hasibe Eren (Pelin Soner), Enis Arıkan (Tonguç -Tony- Pehlihan), Şahin Irmak (Talip), Tuğba Çom (Yıldız Yüksel), Deniz Cengiz (İlayda Çıkrıkçıoğlu) ve Ecem Uzun (Alara Çıkrıkçıoğlu) rol alıyor.

Güçlü bir oyuncu kadrosundan oluşan komedi Jet Sosyete'yi, Star TV ekranlarında pazar akşamları yayın saatinde maxikanal.com ile canlı izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler...