MiNiKA ÇOCUK

Minika Çocuk TV

Minika Çocuk TV kanalı, 2012 yılında Turkuvaz A.Ş. bünyesinde kurulmuş ilk tematik kanallarından biridir. İlk olarak 2011 yılında MinikaGo adıyla 3-8 yaş grubu ve üstü yaş grubu çocuklar için özel olarak hazırlanmış programlarını, yaş grubuna göre yayın saatlerini ayarlayarak  izleyicilerine sunmaktaydı. Sonraki süreçte Minika Çocuk 3-8 yaş arasındaki minik seyircilerine yönelik programlara başlamıştır. Bunun üzerine MinikaGo ise 7-14 yaş arasındaki gençlere yönelik yayınlara devam etmiştir.

Çocuklara özel eğlence kanalı olan Minika Çocuk; güvenilir, eğitici, öğretici, zengin yayın arşivi ve özel içerikli programlarıyla ebeveynlerin ve miniklerin ilgisini çekerek tercih sebebi olmuştur. Gelen program talepleri, pedagodlar eşliğinde değerlendirilerek yayınlar hazırlanmıştır. Çocuk eğlence kanalı, çocuk yayınlarına yaklaşımıyla büyük beğeni toplamış ve izlenme oranı olarak diğer çocuk kanallarından üst sıralara çıkmıştır.

Kanaldaki Çizgi Filmlerden Bazıları

Damlanın Dolabı, İtfaiyeci Sam, Çilek Kız, Cesur Kuşlar, Maceracı Yüzgeçler,  Thomas ve Arkadaşları. Pocoyo, Bay Ay, My Little Pony, Chuck ve Arkadaşları, Pırpır, Wotwotlar, Bora Usta, Barney ve Arkadaşları. Pisi Kedi, Noodle ve Doodle, Luna’nın Bilim Dünyası, Bay Becerikli, Pingu ve Sevimli Gezegenler minikaÇOCUK tv ekranında izleyiciyle buluşan ve pedagoglarca seçilen programlardan sadece bazılarıdır. Online tv izleme portalımız maxikanal.com üzerinden kesintisiz ve canlı olarak izleyebilirsiniz.

Minika Çocuk Frekans Bilgileri

TURKSAT 2A: 11791 H 16000 F 5/6

D-SMART: 131. Kanal  TELEDÜNYA: 165. Kanal

İletişim Bilgileri

web: www.minikacocuk.com.tr/webtv/canli-yayin

Kardeş Kanalları: MinikaGo, A Haber, ATV, A2, ASpor