NTV

NTV HD Haber Kanalı

NTV 1996 yılında Cavit Çağlar tarafından kurulan ilk haber kanalı olma özelliğine sahiptir. Kendinden sonra açılan haber kanallarına öncülük etmiş ve sosyal sorumluluk projeleriyle geniş bir izleyici kitlesine ulaşmış lider kanallardan biridir. 1999 yılında Doğuş Medya Grubu'na geçerek ilk tematik yayın yapan kanal olma özelliği ile başarılarını daha artırmıştır. İç ve dış haberler ağırlıklı olmak üzere, ekonomiden spora, kültürden sanata kadar bir çok alanda nitelikli programlara imza atmaktadır. Sağlık, eğitim ve çevre gibi konularda yapmış olduğu programlar ve Yeşil Ekran gibi özel projeler, kurumsal kimliğini öne çıkaran ve sosyal sorumluluk bilincine yaklaşımının somut örnekleri arasında yerini almaktadır.

Kanal, 17 Ocak 2016'da HD yayına geçmiştir. Yurtdışındaki izleyicileri için açtığı NTV Avrupa yayınlarına 2017 yılı itibari ile son vermiştir.

Kanalda Öne Çıkan Programlar

Kanal, halkın haber alma özgürlüğünü karşılama ve kamuoyunu bilgilendirme amacıyla; tarafsızlığı, ulusal öğelere ve evrensel etik değerlere saygılı, ilkeli yayın anlayışına sahiptir. İzleyicisi ile kurduğu iletişim, dinamik kadrosu ve teknik donanımı ile marka bir haber kanalı olma özelliği taşımaktadır. Osman Müftüoğlu ile Yaşasın Hayat, Avrupa'dan Anadolu'ya Doğal Lezzetlerin İzinde. Zaman Yolcusu Keşifler, Tam Senlik, Tekno Hayat gibi sizin de beğendiğiniz programları online web sitemiz üzerinden canlı ve kesintisiz izleyebilirsiniz.

NTV Kanalı Frekans Bilgileri

Türksat 4A 12015 H 27500 5/6 DIGITURK: 41. Kanal

D-SMART: 31. Kanal KABLO TV: 46. Kanal FILBOX: 12015 H 27500 5/6 TIVIBU: 56. Kanal

Kardeş Kanalları

Star TV (HD), Euro Star, Kral TV, Kral Pop TV, NTV Spor (HD), NBA TV (HD)