STAR TV

Star TV HD

Star TV, Türkiye'nin ilk özel televizyon kanalı olarak, Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal ve Cem Uzan ortaklığında 1989 Mart ayında Star 1 olarak kurulmuştur. Almanya (Magix Box yayını) üzerinden test yayınlarına başlamıştır. Televizyon ve radyo yayınları TRT'nin tekelinde olduğundan, ilk özel tv olmanın getirdiği yasal ve bürokratik engellerle karşı karşıya kalmıştır. Cumhurbaşkanı Turgut  Özal verdiği talimatla beraber çıkan yasayla özel tv kanalların önü açılmış oldu.

1992 yılında Ahmet Özal ve Cem Uzan'ın yolları ayrılmış, Star 1 adını Ahmet Özal tarafından kendisine tescil ettirmiştir. Cem Uzan da kanalın adını İnterstar olarak değiştirmiş ve 2002 yılında Star TV adını almıştır. Kanal, 2004 yılında Uzan Grubu'na ait şirketlere TMSF'nin el koyması ve 2005 yılında yapılan ihaleyle Doğan Yayın Holding bünyesine geçmiştir. 2006 yılında Avrupa'da yaşayan Türkler'e yönelik olarak yayın yapan Eurostar açılmıştır. 2009 yılında Türk televizyon kanalları arasında "Web TV" uygulamasını ve "Video Arşiv" sitesini hayata geçiren ilk kanal özelliğine sahiptir. 2009 yılında HD yayına başlayan Star TV'nin 2011 yılında Doğuş Yayın Grubu'na satılmasıyla Ana Haberleri sunan araştırmacı-gazeteci Uğur Dündar kanalla yollarını ayırmış, yerini Nazlı Çelik'e bırakmıştır.

Kanalın öne çıkan bazı programları

Diziler: İstanbullu Gelin, Börü, Babamın Günahları, Siyah İnci, Dolunay, Fazilet Hanım ve Kızları

Yaşam-Aktüel: Mesut Yar Sunar, mizah dolu, renkli, bol kahkahalı farklı konularla her hafta Pazar sabahları sizinle. Özlem Denizmen'le Kadınca programında; sağlık, finans, astroloji, dengeli beslenme, moda, genel kültür ve daha pek çok konu ele alınıyor. Bir Hülya Avşar Sohbeti; birbirinden farklı konuklar eşliğinde her cuma gecesi hoş sohbet bir program. Olay Yeri; Balçiçek İlter'in sunumunda Türkiye'nin her yerinden yapılan kayıp ihbarları ve faili meçhul cinayetler en ince ayrıntısına kadar inceleniyor. Yöresel lezzetlerin keşfedildiği gezi programı; Vahe ile Evde Mutluluk...

Star TV'nin beğendiğiniz yayınlarını web sitemiz www.canlitvler.org üzerinden online ve kesintisiz 7/24 izleyebilirsiniz.

Kanal Frekans Bilgileri

TURKSAT 4A: 12015 H 27500 F 5/6 

DIGITURK: 27. Kanal (Digiturk HD 27 veya 327)

D-SMART: 24 Kanal (D-Smart HD 24 veya 424) 

TELEDÜNYA: 26 Kanal 

KABLO TV: S-10 Bandı

TİVİBU: 27 Kanal

Kardeş Kanalları: Eurostar, NTV Spor, NTV, NTV Avrupa, Kral TV, Kral Pop TV, NTV Radyo, Kral FM, Kral POP, Kral World Radio