TELE 1

Tele1 Haber ve Kültür TV

Tele 1 Merdan Yanardağ'ın Genel yayın Yönetmeni olduğu kanal, ABC Radyo,Televizyon ve Dijital Yayıncılık A.Ş. bünyesinde 9 Ocak 2017'de yayın hayatına başlamıştır. Tele1, günümüz Türkiye’sinde gerçek gazetecilik ve objektif habercilik alanının daralması ve ülkenin temelini oluşturan cumhuriyetçilik, kamuculuk ve laiklik ilkelerine bağlı profesyonel yayıncılık sahasının boşalmasından doğan ihtiyaçla kurulmuştur. Halihazırdaki muhalif kanallar, gerçeğe ve bilgiye muhtaç izleyici kitlesine gerektiği şekilde hitap etmekten uzak kalmaktadırlar.

Halkın haber alma ve gerçeği öğrenme özgürlüğünden hareketle, gazetecilik ya da televizyon yayınlarında profesyonel yayın ilkelerine bağlı, etik değerlere özenli ve bilimsel bir yol izlemeyi hedefleyen Tele1, 21. yüzyılın kanalı olma iddiasında! Bir haber ve kültür kanalı olarak iç ve dış siyasi olaylar ve gelişmeler yanında; günceli takip eden tartışma programları, magazin, spor, sağlık, sinema, belgesel ve vasatın üstünde kaliteli eğlence programlarına da yayınlarında yer vermeyi hedefliyor. TV kanalının yayınlarını online tv izleme platformumuz onlinetvler.com üzerinden kesintisiz ve canlı izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Kanalın Öne Çıkan Programları

Merdan Yanardağ ve Emre Kongar ile 18 dakika. Duayen gazeteci Ayşenur Arslan ile Forum. Gazeteci-yazar Enver Aysever ve Şule Aydın ile Ayrıntılar. Mine Kırıkkanat, Barış Doster, Merdan Yanardağ ve Mehmet Ali Güller katılımlarıyla gerçekleşen Türkiye'nin yönü. Tuncay Mollaveisoğlu ile Anında Manşet. Musa Özuğurlu ile Gün Başlıyor. Ece Zereycan ile Gün Bitiyor. Merdan Yanardağ ile 5. Boyut: Gazeteci-yazar Merdan Yanardağ’ın hazırlayıp sunduğu, konukları eşliğinde gündemi konuşan değil, gündemi belirleyen haber-analiz programı. Ali Tezel'e Sorun: Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel'in programında; işçi ve emeklilerin yaşamını etkileyen konular ele alınıyor ve soru cevap şeklinde izleyiciler bilgilendiriliyor. Ne zaman emekli olacaksınız? Yurt dışında çalışmanız, stajınız ve askerliğiniz emekliliğinize dahil edilebilir mi? Engelliyseniz, yaşlıysanız, yalnızsanız; devlet size hangi imkanları sağlıyor? İşten haksız yere çıkarıldıysanız, ne yapabilirsiniz? Bu sorulardan bazıları... Dünyanın Öteki Yüzü – Hakan Aksay. Evren Özalkuş ile Ana Haber. Gökhan Kazbek ile Tele Ekonomi,

Kanal Frekans Bilgileri

Türksat 4A: 11824 V 8000 3/4

DIGITURK: 230. Kanal 

D-SMART: 273. Kanal


İletişim Bilgileri

Web: https://www.tele1.com.tr