TLC TV (Türkiye)

TLC ,2015 yılında Discovery Communications'ın ülkemizde Doğuş Yayın Grubu'na ait olan CNBC-e kanalını alarak, yerine  kurduğu TV kanalıdır. Amerika'da yayın yapan TLC'nin hikayesi ise şu şekildedir: TLC TV (The Learning Channel kelimelerinin kısaltması), Amerika merkezli yayın yapan uydu ve kabllolu tv yayın platformudur. Uluslararası bir marka olan kanal, Amerika dışında Kanada ve Avrupa'nın pek çok ülkesinde de yayınları vardır. Yayınlarına eğitim-öğretim eksenli başlayan canlı tv kanalı daha sonra program içeriklerini değiştirmiştir. 2001 yılında yayınlarına başlayan kanal, kısa sürede seyirci sayısını artırmış ve dünya çapında neredeyse tüm kıtalara yayın yapmaya başlamıştır. 2015 yılı verilerine göre sadece Amerika'da 95 milyonun üzerindeki ailede bu kanal izlenmektedir.
Genel olarak, diziler, filmler, reality programları, yaşam stillerinin anlatıldığı yayınlar, yarışmalar, kişisel hikayelerin anlatıldığı programlar, sihirbazlık gösterileri, hayatta kalma programları gibi çeşitlilik gösteren yayınları TLC Tv’de izleyebilirsiniz. Kanalın ismi cnbc-e olduğu zamanda yayınladığı diziler, yayın akışında yer alan programları nedeniyle ciddi bir izleyici kitlesine sahipti. Ancak kanalın TLC kanalına geçmesi ile aynı kitleyi elinde tutamadığını gözlemliyoruz.

Kanalda öne çıkan programlar

Kanalda; Bear Grylls ile İnanılmaz Kurtuluş’u, Victoria’s Secret Fashion Show’u, Mutfak Kralı’nı izleyebilirsiniz. Sıradışı Hamilelikler’i, Pastacılar Kralı’nı, Temizlik Bağımlılar’nı takip edebilirsiniz.  "Adam, Kadın, Vahşi Doğa"yı, The Carbonaro Effect’i, Sosyete Kuaförü. Aşırı Pintiler’i,Lip Sync Battle’ı,İnsan Avı’nı, Dynamo’yu, Özel Akvaryumlar’ı, Ağaç Evi Ustaları'nı, Alaska'yı Mesken Tuttuk, Kupon Hastaları’nı, Bizim Küçük Ailemiz’i seyredbilirsiniz. Özellikle hanımların ilgisini çekecek yarışma programı: "Shopping Night" Alışveriş Gecesi Moda Yarışması İtalya'nın tarihi kenti Floransa şehrinde yapılıyor. Dört yarışmacı ve üç aşama. Yarışmacılar kendilerine bildirilen moda dönemini, seçtikleri kıyafetlerle yansıtmaya ve kendi tarzlarını ortaya koymak için mücadele ediyor. Aksesuardan kıyafete kadar oldukça renkli ve eğlenceli... Ayrıca sevilen diziler; Arrow, The Librarians, Vikings, The Shannara Chronicles, Hooten and The Lady, Class, Sherlock Holmes, 1 Erkek 1 Kadın ve daha bir çok programı kanalda bulmanız mümkün. Birbirinden ilginç yaşam tarzları ve reality shovları dilediğiniz yerden, dilediğiniz zamanda online tv yayınlarını  takip için, tv izleme platformumuz maxikanal.com'u ziyaret edebilirsiniz.

TLC TV Kanalı Frekans Bilgileri

Türksat 4A: 12379 H 30000 F 3/4 (SD/HD) DIGITURK: 30. Kanal (SD)
D-SMART: 36. Kanal (SD/HD) TELEDÜNYA: 69. Kanal (SD)
FILBOX: 32. Kanal (SD) TIVIBU: 60. Kanal

İletişim Bilgileri

web sitesi: https://www.tlctv.com.tr/canli-izle