TRT ÇOCUK

Çocukların Özel TV Kanalı TRT Çocuk

TRT Çocuk, TRT'nin çocuk temalı televizyon kanalı. 24 Ekim 2008 Cuma günü deneme yayına başlayan kanal, 1 Kasım 2008 Cumartesi tarihinden itibaren normal yayın hayatını sürdürmektedir. Türkiye Radyo ve Televizyon (TRT) Kurumu 90'lı yıllardan itibaren özel kanallar yayın hayatına başlayıncaya kadar geçen sürede kendini yenilemekte gecikmiştir. Özel kanallarla beraber rekabet koşullarına uyum sağalayarak yayın çeşitliliğini artırmış ve tüketici taleplerine uygun zengin içerikli programlara yönelmiştir. Bu yayınları kanal kanal ayırarak tematik yayın anlyışına önem vermiştir. Bu kanallara örnek vermek gerekirse; TRT Spor, TRT Müzik, TRT Haber, TRT Türk, TRT Belgesel, TRT Avaz, TRT World tv kanallarını sayabiliriz.

Tematik yayın grubunda çocuklar unutulmamış ve 2017 yılı itibariyle de TRT Çocuk HD olarak yayınlarına başlamıştır. TRT Çocuk milli eğitimin temel görüş ve amaçlarına uygun içerikleri desteklemektedir. Çocuk kanalı bünyesinde 3-12 yaş çocuklara yönelik olarak fiziksel ve bilişsel gelişimlerine artı değer katacak ve sosyal ve teknolojik konularda farkındalık yaratacak içeriklere sahip çizgi dizi ve filmler, animasyon dizi ve filmleri, yarışma programları ve eğitici yayınlar gösterime girmektedir...  Aynı zamanda TRT Çocuk'un logosunu siteden yapılan ankette seçilmiştir. Saat 07:00 ile 21:00 saatleri arasında TRT 4 frekansından yayın yapmaktadır. İstiklâl Marşı ile açılır. Yayın saatleri dışında TRT Okul kanalı yayın yapmaktadır.

Çocukların Özel TV Kanalında Öne Çıkan Bazı Programlar

TRT Çocuk Tv kanalı üzerinden; İbi, Dinozor Makineler, Pata Pata, Niloya, Keloğlan, Gizemler Diyarına Yolculuk, Şapkadaki Kedi, Canım Kardeşim'i izleyebilrsiniz. Dede Korkut Hikayeleri, Cille, Rafadan Tayfa, Lulu, Pırdino. Yürüyen Şato, Köstebekgiller, Küçük Deniz Kızı Ponyo Çizgi dizi ve animasyon filmlerini izlemek için TRT Çocuk HD kanalını takip edebilirsiniz. Keloğlan, Rafadan Tayfa ve İstanbul Muhafızları gibi yerel yapımlara önem veren ve üretimine katkı sağlayan çocuklara özel tv kanalından, dilediğiniz çizgi filmi online tv portalımız üzerinden sorunsuz ve HD kalite ile izleyebelirsiniz.

Web Sitesi: http://www.trtcocuk.net.tr